TYTON

Úvod / Trubní systémy dle spoje / TYTON

Dle ČSN EN 545, ČSN EN 598 systém násuvných hrdlových spojů TYTON®

Systém násuvných hrdlových spojů

Hrdlo pro násuvný spoj TYTON® je pouze jednokomorové s komorou pro těsnicí kroužek. Systém spoje je odolný vůči silám do konkrétní výše. Pro zachycení sil vycházejících z vnitřního tlaku je nutné užití opěrných betonových bloků. Provedení spoje trouby a tvarovky je totožné.

Spoj funguje jako kloub se schopností odolávat vysokému zatížení. I při maximálním úhlovém vychýlení je zaručena těsnost spoje. To je prokázáno také typovou zkouškou v souladu s ČSN EN 545.

Tlakové třídy

Požadavky na trouby a tvarovky z tvárné litiny a na funkci systémů násuvných hrdlových spojů bez jištění proti proti posunu předepisují evropské směrnice ČSN EN 545 a ČSN EN 598. V souladu s uvedenými směrnicemi jsou trouby se systémem násuvných hrdlových spojů bez jištění rozděleny do tlakových tříd (třídy C). Maximální dovolený provozní tlak PFA trouby s násuvným hrdlovým spojem odpovídá dané tlakové třídě (např. C50 = PFA 50 barů).

Naše společnost Tiroler Rohre GmbH provádí typové zkoušky trubních systémů dle ČSN EN 545 a ČSN EN 598 pro všechny dimenze a tlakové třídy.

Kombinovatelnost spojů

Systémy násuvných hrdlových spojů různých výrobců lze vzájemně kombinovat pouze v případech, kdy je užito totožného typu těsnicích kroužků.

TYTON tvarovky

Tvarovky TYTON® pro tlakové systémy z tvárné litiny jsou vyráběny se systémem násuvných hrdlových spojů v dimenzích DN 80 až DN 600. Síla stěny je přizpůsobena dovolenému provoznímu tlaku PFA násuvného hrdlového spoje.

Značení a symboly tvarovek

Hrdlové koleno s dvěma hrdly 11 1/4°

MMK 11

Hrdlové koleno s dvěma hrdly 22 1/2°

MMK 22

Hrdlové koleno s dvěma hrdly 30°

MMK 30

Hrdlové koleno s dvěma hrdly 45°

MMK 45

Hrdlové koleno s dvěma hrdly 90°

MMQ

Hrdlové koleno s jedním hrdlem 11 1/4°

MK 11

Hrdlové koleno s jedním hrdlem 22 1/2°

MK 22

Hrdlové koleno s jedním hrdlem 30°

MK 30

Hrdlové koleno s jedním hrdlem 45°

MK 45

Hrdlové koleno s jedním hrdlem 90°

MQ

Hrdlová tvarovka s přírubovou odbočkou

MMA

Hrdlová tvarovka s hrdlovou odbočkou

MMB

Hrdlová redukce

MMR

Přírubová tvarovka s hrdlem

EU

Koleno s patkou 90°

EN

Přesuvka s ucpávkovým spojem

U STB

Aplikace trubních systémů

Více než 70 let zkušeností s vývojem, výrobou a prodejem vysoce kvalitních systémů z tvárné litiny pro transport vody a stavbu hlubinných základů.